Modny zegarek męski – jaki model wybrać?

Zegarek to jeden z najbardziej stylowych dodatków każdego mężczyzny. Jedni nawet uważają, że stanowi to wręcz biżuterię, która jest w pełni dodatkiem do stylizacji. Obecnie możemy na rynku znaleźć dużą ilość modnych i markowych zegarków męskich. Jednak na jaki model się zdecydować? Podpowiemy w poniższym artykule, jaki zegarek będzie najlepszy! Zapraszamy do lektury.

Jaki mechanizm zegarka wybrać?

Przede wszystkim podczas wyboru zegarka warto zwrócić uwagę na jego mechanizm. Najmniej odpowiednie są wszelkie mechanizmy kwarcowe, czyli elektryczne. Wówczas zegarek jest zasilany baterią i chociaż jest bardzo dokładny, często może zawodzić.

W przypadku zegarków mechanicznych i automatycznych kieruje nimi oczywiście mechanika, za którą stoi również praca zegarmistrza. W przypadku mechanicznego i automatycznego zegarka różnica jest taka, że pierwszy z nich wymaga regularnego nakręcania, z kolei drugi napina się poprzez naturalny ruch ręki za pomocą sprężyny.

Pasek czy bransoleta?

Zegarki męskie są zarówno na pasku, jak i bransolecie, a wybór uzależniony jest od tego, na jakiej stylistyce zegarka nam zależy. Zegarek na pasku ze skóry wygląda klasycznie i idealnie nadaje się na co dzień oraz na różnorodnego imprezy okoliczności. Z kolei bransoleta ze względu na swój dosyć toporny charakter częściej używana jest do codziennych stylizacji.

Idealny zegarek – jak go dobrać?

Wszystko zależy też od tego, jak w danym momencie chcemy się zaprezentować. Zdecydowanie zegarek do garnituru i eleganckiego stroju sprawdzi się w postaci skórzanego paska z gładką tarczą. Warto, aby był też płaski, zmieści się pod koszulą. Jednak uzależnione jest to od tego, jak chcemy wyglądać. Obecnie bardzo popularnie nosić się toporny zegarek na bransolecie do koszuli, dodając jeszcze większej elegancji. Nieco mniej formalności dodaje zegarek z obrotową lunetą, subtarczami czy z chronografem.

Jaki model zegarka będzie najlepszy?

Jak już wspomnieliśmy zegarków męskich, jest spora ilość, dla wielu jednak liczy się przede wszystkim stylistyka. Do najpopularniejszych zegarków możemy jednak zaliczyć te maki Diesel, Casio, Citizen, Lorus, Timex czy Adriatica. Jednak nie wszyscy wiedzą, że za zarówno markowe zegarki damskie, jak i męskie nie należy przepłacać. Obecnie wiele outletowych sklepów oferuje zegarki w świetnej jakości od znanych marek za dużą niższą cenę i są to oczywiście produkty w pełni oryginalne. Warto znaleźć takie zakupowe „perełki”, aby móc cieszyć się eleganckim i w pełni dobrze wybranym produktem.

Należy pamiętać, że wysoka cena nie jest często wyznacznikiem dobrej jakości, wszystko zależy od zastosowanego mechanizmu, czy wykorzystanych materiałów.

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.