Jakie okulary będą idealne na lato?

Lato w pełni, a Ty wciąż bez okularów? Poszukaj modelu dla siebie spośród licznych wyprzedaży i kup ten gadżet w niezwykle atrakcyjnej cenie. Nie męcz już swoich oczu! Potraktuj swoje nowe okulary przeciwsłoneczne także jako modny dodatek, który będzie istotnym punktem Twojej stylizacji.

Jak wybrać odpowiednie okulary?

Chcesz wybrać idealne dla siebie okulary? Zastanawiasz się, od czego zacząć? Spójrz na swoje lustrzane odbicie i na tej podstawie spróbuj określić swój kształt twarzy. Jest na to kilka sposobów. Jeden z nich jest następujący – stań przed lustrem ze związanymi włosami, a jeśli masz grzywkę, podepnij ją. Jeżeli nadal nie jest to takie łatwe, pomogą ci kosmetyki! Odrysuj np. kredką do oczu lub kolorową szminką swój owal twarzy. Przyjrzyj się następnie, jaki zarys widnieje na lustrze. A teraz określ jej kształt. Do wyboru masz: trójkątny, owalny, okrągły, kwadratowy, prostokątny.

Już wiesz, jaki masz kształt twarzy – co dalej?

Od Twojego owalu twarzy, będzie zależało jakiego kształtu okularów będziesz szukać. Pamiętaj także, że okulary mają podkreślić twój styl, osobowość, charakter – muszą być dopasowane do Ciebie. Jednocześnie ważne jest, aby posiadały filtr UV, ponieważ ochroni on Twoje oczy przed promieniowaniem. Dobierzmy teraz okulary:

  • Twarz trójkątna – dla tego kształtu twarzy sprawdzą się okrągłe okulary lub kocie oprawki. Unikaj za to szerokich modeli. Pamiętaj, że najważniejsze, aby okulary nadały twarzy trójkątnej odpowiedni, nieco bardziej delikatny wyraz.
  • Twarz owalne – w tym przypadku nie będziesz mieć problemu przy wyborze okularów, ponieważ sprawdzi się niemal każdy model!
  • Twarz okrągła – tutaj nadadzą się idealnie okulary kwadratowe, czy prostokątne, a więc takie, które wydłużą i wyszczuplą optycznie twarz.
  • Twarz kwadratowa – dobierz oprawki, w taki sposób, aby złagodziły one Twoje mocne rysy; wybierz te o owalnych oprawkach lub tak zwane „kocie oczy”.
  • Twarz prostokątna – w takiej sytuacji na pewno zrezygnuj z oprawek prostokątnych, wybierz te o kształcie owalnym, czy okrągłym.

Równie ważny jest rozmiar okularów, aby nie były one, ani za duże, ani za małe, uwzględniając proporcje poszczególnych części twarzy. Inny wyznacznik to kolor oprawek – dobierz go odpowiednio do koloru włosów oraz brwi.

Jakie są modne oprawki?

Tego lata modne są prostokątne okulary oversize’owe, okulary transparentne o różnych kształtach, a także okulary geometryczne. I nadal wciąż modne są kocie okulary, które pasują niemal do każdego kształtu twarzy. Nie zapomnij o kolorach – postaw na barwne oprawki, które urozmaicą Twój outfit. Inne modne modele to: aviatory (czyli pilotki), czy okulary w stylu lat 70.

Dobrze dobrane oprawki sprawdzą się na lata!

Okulary przeciwsłoneczne mogą być przydatne nie tylko w czasie wakacji, przydadzą się również wiosną i jesienią. Sprawdź guess outlet w pepegi.eu, gdzie dostępne są modne okulary w niskich cenach. Do wyboru są wielokolorowe oprawki, a także klasyczne, nigdy niewychodzące z mody modele. Zadbaj o swoje oczy i wyglądaj przy tym modnie.

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *