Jakie japonki wybrać na lato?

W lecie zależy nam na tym, aby ubranie, które zakładamy, było jak najbardziej przewiewne. Nikt nie lubi się pocić, a odpowiedni dobór garderoby na upalne dni pozwala nam zwiększyć komfort przebywania na zewnątrz. Rozważania te dotyczą także wyboru odpowiedniego obuwia. Jednym z najczęściej wybieranych są japonki, które od wielu lat są jednymi z ulubionych butów letnich. W tym wpisie pokażemy, na co zwracać uwagę przy wyborze japonek.

Japonki – charakterystyka obuwia

Japonek nikomu nie trzeba przedstawiać. Są jednymi z najpopularniejszych rodzajów obuwia na lato. Charakteryzują się płaską podeszwą, która połączona jest paskami. Przypominają klapki, jednak wyróżniają się paskiem przechodzącym pomiędzy palcami u stóp. Ze względu na swoją konstrukcję praktycznie w ogóle nie zakrywają stopy, dzięki czemu może ona nieustannie oddychać.

Japonki na plażę

Najpopularniejszą wersją japonek są te plażowe. Występują one w postaci piankowej podeszwy, która świetnie amortyzuje stopę i chroni ja przed rozgrzanym piaskiem, a dodatkowo dobrze odprowadza pot. Warto zwrócić uwagę na materiał, z którego wykonana jest podeszwa, aby uniknąć nadmiernego pocenia się lub ślizgania stopy w bucie. Warto zapoznać się z klapkami Havaianas, które wykonane są z korka, co zapewnia doskonałe właściwości dla naszych nóg. Ich bogatą ofertę znajdziesz w sklepach oferujących Havaianas Outlet.

Japonki na co dzień

Możemy spotkać się również z wieloma wariacjami japonek, które idealnie nadają się do noszenia na co dzień. Występują one w wersjach z grubszymi paskami, na wyższej podeszwie oraz różnymi ozdobami, które sprawiają, że but nabiera bardziej formalnego wydźwięku.

Również warto wybierać odpowiednie materiały, które zapobiegną obtarciom. Na rynku dostępny jest szeroki wybór japonek ze skóry i innych naturalnych materiałów.

Jakie japonki wybrać – podsumowanie

Pamiętajmy, że każdy but należy zmierzyć, aby dopasować dokładnie do rozmiaru swojej stopy. Nie powinny nas one nigdzie uciskać i sprawiać dyskomfortu. Równie ważne jest to, aby nasze pięty nie wystawać poza granicę buta.

Źródło zdjęć: freepik.com

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.